Kuidas aidata

Küsi nõu asjatundjatelt:

Kas tööleping peab olema kirjalik?
Firma on pankrotis, kuidas kätte saada koondamisraha?
Kust alustada abielulahutusega?
Testamenti ei ole, kes on pärijateks?
Kas liiklustrahv aegub?
Kui palju peab kohtutäitur kontole jätma?
Kuidas meest alkoholist eemal hoida?
Ülekaal, millest alustada?
Mida teha, et küüsi tugevdada?
Miks on koeral karv lahti?
Kuidas saada lahti vesirottidest?
Kas majavamm on inimesele ohtlik?
Miks korstnakivid pragunevad?
jne

Interneti nõuandekeskuses www.vastused.ee saab küsida tasuta ja anonüümselt nõu oma ala asjatundjatelt. Kasulikke nõuandeid leiab ka küsimuste-vastuste lugemisel.

Nõu saab küsida erinevatel teemadel: tööõigus, perekonnaõigus, pärimisõigus, kindlustus, peresuhted, lemmikloomad, dieet, toitumine, kodu ja aed jne.

------------------------------------------------------------------------------------

Kuidas aidata?

Paljud meist on avalikus kohas kokku puutunud abi vajava inimesega, aga tihti ei tule me selle peale, et saame abivajajat kõige esimesena aidata. On vähetõenäoline, et politseipatrull või kiirabirühm bussipeatuses kössitava abivajajani jõuab, kui keegi hädasolijast teada ei anna.Sestap on oluline märgata teisi enda kõrval ja aidata abivajajaid. Ära unusta selliseid inimesi ka argimurede keskel, sest ükskord võid Sinagi teiste tähelepanu ja hoolt vajada. Selleks et aidata, ei pea Sa tegutsema üksi, vaid Sulle on toeks rida partnereid, kelle poole saad pöörduda, kui Sul napib teadmisi ja oskusi, või kelle juurde suunata neid, kelle mure lahendamist vajab.

Kuidas aidata abi vajavat inimest? Vaata lisast

----------------------------------------------------------------------------------

Valmis on saanud veebikeskkond www.toonela.ee, mille kaudu saab teatada lähedase surmast ja ärasaatmisest ning esitada infot ja mälestuskilde lahkunu elu kohta. Veebikeskkonna testijad on kiitnud selle rahulikku kujundust ja kaunist nime.
Oluline võimalus portaali kasutajate jaoks on otsing. Portaalis saab otsida nii konkreetset teadet (nt lahkunu nime järgi) kui teha päring üldisemate näitajate järgi (näiteks elukoht, sünnikuupäeva vahemik, surmakuupäeva vahemik, kus otsingu tulemuseks on kõik kuulutused, mis vastavad nendele näitajatele).
Mida rohkem on veebikeskkonnas kuulutusi, seda suurem on selle kasutegur kõikide kasutajate, sh eakate jaoks. Alustuseks on tarvis veebikeskkond täita kriitilise hulga teadetega. Kuni aasta lõpuni oodatakse toonela.ee-sse informatsiooni oma surnud lähedaste kohta, sõltumata sellest, millal kurb sündmus aset leidis (sh näiteks 80ndatel surnud vanavanemate kohta). Teateid saab sisestada tasuta. Edaspidi hakkab keskkond tööle sarnaselt päevalehtedele, n-ö jooksvalt ja tasu eest.
Inimene elab mälestustes igavesti ja igaüks on jätnud endast jälgi, mida teada ja mäletada.

Tiina Tambaum
www.toonela.ee

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
53 424 504
OÜ Elderli

Muudetud: 26.02.2013

 

.
FileKirjeldusFile size
Download this file (2011_1401_kuidas_aidata_juhis_ kodanikule.pdf)Kuidas aidata? Juhis kodanikule 651 Kb